Spletna stran uporablja piškotke za boljšo uporabno izkušnjo, ki si jih lahko onemogočite (več o tem: )
IGRA KOT TERAPIJA - POMOČ OTROKU V STISKI
Igralna pomoč s peskovnikom in lutkami ter svetovanje staršem

- Je strokovni pristop pomoči otroku s težavami z uporabo IGRALNE METODE S PESKOVNIKOM IN LUTKAMI, s katero se strokovnjakinja poveže z emocionalnim svetom otroka in le-temu empatično omogoči, da se prek njemu ljube dejavnosti-igre, ki je zanj v zgodnjem obdobju še zelo naravna potreba, lažje izrazi. Otrok se v zgodnjem obdobju nekaj let najbolj spontano izraža prav preko doživljajskih prigod ob sproščujoči igri, zato skozi igro s peskovnikom očitno z lahkoto izrazi sebe, svoj porajajoči se jaz. Igra je naravni jezik majhnega in občutljivega bitja in preko igralne spodbude otrok nevede ob tem sam sebi odkriva svoj notranji svet in ga simbolično izraža navzven. Ob tem se z lahkoto veliko lažje in bolj zaupljivo kot sicer poveže s starši, skrbniki in vrstniki, vsemi tistimi pač, ob katerih čuti osnovno zaupanje in varnost. Ker je družina sistem odnosov, v proces vključimo tudi starše, ki jih na začetku, sredini in ob koncu procesa povabimo na svetovalni pogovor, kjer ovrednotimo spremembe v družini, ki jih prinaša sprememba vedenja otroka, kot posledica osvobajanja neprijetnih notranjih vsebin/čutenj.
- da se zapira vase, da obstajajo konflikti s sovrstniki, težko navezuje stike s sovrstniki, ima pogosto bolečine v trebuščku, je hiperaktiven, ima težave pri učenju (šolski uspeh), čuti strah ali tesnobo, noče v šolo, je agresiven do drugih, ima slab tek, glavobol, ne spi, je neješč, se je zgodil travmatičen dogodek, je dobil bratca ali sestrico, sta se starša razvezala oz. se je zgodilo karkoli drugega travmatičnega v družini, kadar je očitno, da nekaj kot je bilo prej in še bi lahko naštevali različne težave..
- V peskovniku oz. pri igri z lutkami si otrok ustvari svoj mali svet, ki pa je še kako (simbolično) primerljiv z realnim. Svoja čutenja, skrbi in probleme preko igre in drame, ki jo ta slikovito izraža zlahka projicira in posledično zminimalizira na figurice v peskovniku ali na lutke, ki pridobijo lastnosti ljudi iz njegovega življenja in tako nehote zaživijo njegovo realnost, ki bi jo veliko težje izrazil preko besed. Igrica tako ima svoj jezik, svojo sporočilnost.
- Otrok preko igre in čutečega pristopa otrok postopno znova pridobi stik s svojim telesom, z lastnimi čutenji, samega sebe ob varni prisotnosti svetovalke spoznava bolje in okrepi občutek zase ter s tem posledično sčasoma ob večkratni kontinuirani udeležbi močno izboljša lastno samopodobo.
Igralno pomoč izvaja Maja Benko, mag. zakonskih in družinskih študij, dipl. vzgojiteljica, ki se je iz tehnik igralne terapije usposabljala na Inštitutu Bližina pri dr. Sari Jerebic.
Igralna pomoč otroku je ena od oblik pomoči celotni družini, če se tudi starši vključijo v svetovalni proces, da bolje začutijo potrebe svojega otroka, navadno se bolj povežeta tudi partnerja, oz. je vsak starš (tudi enostarševske družine) bolje opremljen za svoje vloge v Odnosih.
Strokovna igralna pomoč se trenutno izvaja v Novi gorici in okolici po dog.
Za naročilo na igralno pomoč se prijavite preko spletnega obrazca spodaj.
Več info tel: 030 936 590, email: veselje.info@gmail.com.
Dragi starši, naredite za svojega otroka najboljše mogoče, s tem boste največ storili tudi zase. Vabljeni!